Liigu edasi põhisisu juurde

Liitumisvõimsuste ja orienteeruva liitumise maksumuse rakendus e-Gridmap:

  • näitab alajaamades ligilähedaselt liitumisvõimsusi, mille korral ei ole vaja ülekandeliinide läbilaskevõimeid suurendada
  • arvutab vastavas alajaamas soovitud liitumisvõimsusega liitumisel orienteeruva võrgutugevduste maksumuse ning alajaamatööde maksumuse.

Tulemused on esitatud liitumisel ühes alajaamas ning ei arvesta olukorda, kui liitumisvõimsust soovitakse korraga erinevates alajaamades. 110 kV võrgus on liitumisvõimsuse arvutuste piir 100 MVA ning 330 kV võrgus 300 MVA. e-Gridmap poolt näidatavad arvutused kehtivad neile, kelle liitumiseks on vaja rajada uus võrguühendus.

e-Gridmap andmeid uuendatakse üks kord kvartalis või tihedamalt ja viimane uuendamise kuupäev on nähtav kaardivaates. e-Gridmapiga seotud küsimuste puhul palun pöörduge info@elering.ee

Detailsema info saamiseks, nagu näiteks liitumistasu suuruse, ühenduse valmimise eeldatava aja ja muude tehniliste nõuete kohta, tuleb liitujal esitada eeluuringutaotlus läbi Eleringi liitumiste infosüsteemi egle.ee.

LOE LISAKS: Eleringi liitumisvõimsuste rakendus näitab nüüdsest ka liitumise eeldatavat maksumust

Kuigi hetkeseisuga on e-Gridmapi andmetel vabasid tootmisvõimsuseid vähestes alajaamades, ei tähenda see, et tootmisvõimsust ei ole võimalik saada. Täiendava tootmisvõimsuse saamiseks tuleb esitada liitumis- või eeluuringutaotlus läbi liitumiste infosüsteemi egle.ee. Tehniliste tingimuste või liitumispakkumise koostamiseks tehakse eraldi võrguarvutused, mille järgi on võimalik öelda täpsemad andmed liitumisvõimaluste ja maksumuse kohta. 

Ava kaart täissuuruselt

e-gridmap