Liigu edasi põhisisu juurde

C-tüüpi tootmismoodulite kooskõlastuse tingimused

C-tüüpi tootmismoodulite elektrivõrguga ühendamiseks tuleb tootjal esitada taotlus oma tootmismooduli jaotusvõrguga ühendamise kohta põhivõrguettevõtja meiliaadressil kliendihaldur@elering.ee.

Enne tootmismooduli sünkroniseerimist tuleb tootjal edastada Eleringile kooskõlastamiseks tootmismooduli elektriosa projekt, mis peab Eleringi kooskõlastuse saama seitse päeva enne tootmismooduli sünkroniseerimist.

Elektriosa projekti koosseisu kuuluvad:

Põhivõrguettevõtjale reaalajas edastatavad mõõtmis- ja kaugjuhtimissignaalid peavad toimina ja olema testitud energiasüsteemi juhtimiskeskusest enne tootmismooduli sünkroniseerimist ning pärast sünkroniseerimist koos süsteemiga paralleelsest töötava uue tootmismooduliga alates sünkroniseerimisest kolme kuu jooksul.

Pärast nõuetekohasuse katsetusi tuleb tootjal põhivõrguettevõtjale esitada juhendi „Kliendi elektriosa projekti koostamise ja modelleerimise nõuded“ kohaselt koostatud verifitseeritud PSS/E ja üle 10 MW tootmismoodulite puhul ka PSCAD mudelid.

C-tüüpi tootmismoodulite kooskõlastus on tasuline teenus, milleks tuleb tootjal tasuda menetlustasu 2 000 eurot+km. Arve väljastatakse Eleringi poolt kolme tööpäeva jooksul alates taotluse esitamisest, menetlustasu maksetähtaeg on 21 päeva.

Mille kohta sa infot otsid?

Kõik Lihtlehekülg Uudis Book page Hooldustööd Konsultatsioon Kontaktid