Liigu edasi põhisisu juurde

Ettevalmistused Eesti-Soome gaasiühenduse Balticconnector remondiks on Eleringi ja Gasgridi koostöös edenenud plaanipäraselt ning remonditööd merel algavad eeldatavalt märtsi alguses.

Remondiks vajalikud materjalid on ette valmistatud ja võtmepartnerid valitud. Gaasiühenduse plaanitav kasutuselevõtu kuupäev on 22. aprill 2024 eeldusel, et peagi algavad remonditööd saab teostada plaanipäraselt. Praegusel hinnangul ei takista jääolud tööde teostamist.

Remonditööde planeeritav kestus on neli nädalat, mille järel toimub Balticconnectori ülevaatus ja kasutuselevõtt. Kui ilmaolud peaksid muutuma keerulisemaks, tuleb tööd mõneks ajaks peatada, mis võib parandustööde lõpetamist edasi lükata.

Elering ja Soome süsteemihaldur Gasgrid Finland sulgesid Balticconnectori ööl vastu 8. oktoobrit 2023, kuna rõhk gaasitorus hakkas kiiresti langema, mis viitas lekkele torust. Mõne päeva pärast selgus, et gaasitoru on Soome majandusvööndis välise vigastuse tõttu purunenud. Soome ametivõimud on algatanud juhtumi asjaolude selgitamiseks kriminaaluurimise.

Balticconnector käivitus 2020. aasta algusest. Balticconnectori merealuse osa pikkus Paldiskist Eestis kuni Inkooni Soomes on 77 km.

 

Seotud teemad