Liigu edasi põhisisu juurde

Alates esmaspäevast, 15. augustist on Tallinnas Viru Keskuses avatud näitus Eleringi korraldatud kõrgepingeliini disainmasti ideekonkursi võistlustöödest.

Eestis esimesele omataolisele konkursile laekus kokku 18 võistlustööd. Lisaks Eestist laekunud ideekavanditele saatsid konkursile töid Austria, Taani ja Ühendkuningriigi arhitektid. Konkurss toimus koostöös Eesti Arhitektide Liiduga.

Konkursi objekt oli Eleringi Harku-Lihula-Sindi 330/110-kilovoldise kõrgepingeliini planeeritav nurgamast Ääsmäe-Haapsalu ja Risti-Virtsu maanteede ristmiku lähistel, Kuistlema raba servas. Kuistlema raba on ühelt poolt oluline loodus- ja linnuala ning teisalt läbib seda Lääne-Eesti olulist ristmikku igapäevaselt suur hulk sõidukeid. Võistlustingimuste kohaselt pidid ideekavanditel esitatud mastid sobima antud asukohta, olema atraktiivsed ja tõstma inimeste teadlikkust elektrisüsteemi olulisusest.

Žürii otsustas 18 laekunud töö hulgast tunnistada võistluse võitjaks ideekavandi märgusõnaga Soorebane, mille autorid on OÜ Part arhitektid Sille Pihlak ja Siim Tuksam.

Näitus jääb Viru Keskuses avatuks 31. augustini.