Liigu edasi põhisisu juurde

Põhjamaade elektribörsi Nord Pool andmeil kujunes augustis elektri järgmise päeva keskmiseks hinnaks 36,34 eurot megavatt-tunni kohta, mis on kuus protsenti enam võrreldes juuliga.

Ligikaudu samal tasemel oli hind Soomes, kuid Lätis ja Leedus oli hind ühe euro võrra kõrgem. Kogu Nord Pooli süsteemihind oli eelmisel kuul 27,58 eurot megavatt-tunnist, tõustes ligikaudu viis protsenti.

Soome suunal oli kaubanduslik võimsusvoog augustis kolmandikul tundidest Eestist Soome ja 56 protsendil tundidest Soomest Eestisse. Kaubanduslikke tehinguid ei toimunud 12 protsendil ajast.

Läti suunal liikus elekter 97 protsendil augusti tundidest Eestist Lätti ja ära kasutati 56 protsenti kogu läbilaskevõimsusest sellel suunal.

Elektri tootmishinda mõjutava süsinikdioksiidi kvootide hind kerkis eelmisel kuul ning tehingud toimusid hinnaga 5,26-6,09 eurot megavatt-tunnist. Juulis oli tehingute hinnavahemik olnud 5,04-6,09 eurot.

Riikidevahelise ülekandevõimsuse oksjonitulu teenis Elering eelmisel kuul ligikaudu pool miljonit eurot.

Eelmise kuu viimase kauplemispäeva tehingute põhjal Nasdaq OMX turul võib septembris elektri börsihinnaks kujuneda 41,95 eurot megavatt-tunni kohta ning terve järgmise aasta keskmiseks hinnaks 34,75 eurot.

 

Seotud teemad

Mille kohta sa infot otsid?

Kõik Uudis Book page Hooldustööd Lihtlehekülg