Liigu edasi põhisisu juurde

Eesti-Soome rajatav gaasiühendus Balticconnector on projekti praegust seisu arvestades alates 2020. aasta algusest valmis tööd alustama ning hakkab teenindama käivitatavat Soome-Eesti-Läti ühist gaasiturgu.

Balticconnectori ühenduse tehniliseks maksimumvõimsuseks on 81,2 gigavatt-tundi gaasi ööpäevas. Järgmise aasta kevadtalvisel perioodil on Balticconnectori turu käsutusse antavaks võimsuseks eelduslikult Eesti-Soome suunal 28,4-39 gigavatt-tundi gaasi ööpäevas ning vastupidisel suunal 42,2-58,5 gigavatt-tundi ööpäevas. Täpne kasutatav võimsus sõltub operatiivsest olukorrast gaasisüsteemis ja Balticconnectori projekti tehnilisest seisust.

Soome, Eesti, Läti gaasituru maht on ligikaudu 40 teravatt-tundi aastas.

Kokkuleppe Soome-Eesti-Läti ühise piirkondliku gaasituru loomiseks sõlmisid kolme riigi süsteemihaldurid tänavu veebruaris. Kokkuleppe kohaselt liigub gaas Soome, Eesti ja Läti vahel alates järgmisest aastast ilma täiendavate kuludeta. See muudab turu atraktiivsemaks potentsiaalsetele gaasimüüjatele ning tihedam konkurents peaks tagama tarbijale soodsama gaasi hinna.

Seotud teemad

Mille kohta sa infot otsid?

Kõik Lihtlehekülg Uudis Book page Hooldustööd Konsultatsioon Kontaktid