Dashboard!

Valminud on Rummu alajaama laiendus

20.12.2007 03:00

Täna, 20. detsembril võttis OÜ Põhivõrk töövõtjalt vastu Rummu 110 kilovoldise pingega alajaama laienduse.

Projekti raames uuendati alajaama 110 kilovoldised vananenud seadmed, ehitati uus  juhtimishoone ning parandati territooriumi valgustust. Muuhulgas lisati alajaama täiendav trafo, mis võimaldab tulevikus teostada alajaama remont- ning hooldustöid ilma Rummu asula tarbijatele kaasnevate katkestusteta.

“1992. aastal ehitatud Rummu alajaama laiendamise tulemusena saime likvideerida ka nõuetele mittevastava Vasalemma alajaama 110 kV jaotla ning sealset 10kV jaotlat toidetakse nüüd otse Rummu alajaamast,“ selgitas tööde mõju laiemale piirkonnale Põhivõrgu projektijuht Pavel Solovjov. „Alakoormatud Vasalemma alajaama kadumine annab Põhivõrgule kokkuhoidu nii seadmete käidu- ja hoolduskulude kui ka jõutrafode kadude vähenemise arvelt,“ lisas Solovjov.

Sündmusel kirjutasid alajaama ehitustööde vastuvõtuaktile tellija poolelt alla OÜ Põhivõrk juhatuse esimees Lembit Vali, juhatuse liige Kalle Kilk ja ehitaja esindajana AS Elektriteenused juhatuse esimees Andry Pärnpuu.

Rummu alajaama renoveerimist alustas AS Elektriteenused 2006. aasta juunis ja projekti maksumuseks oli 20,5 miljonit krooni.