Dashboard!

Uus kokkulepe elektrituru riskide maandamiseks toetab oluliselt Balti turu arengut

06.11.2014 13:41

Eesti ja Läti süsteemihaldurid Elering ja Augstsprieguma tīkls (AST) on kokku leppinud uued reeglid riskimaandamisinstrumentide rakendamiseks Balti elektriturul, mis toetavad oluliselt regionaalse turu arengut.

„Võrreldes aastataguse lahendusega on äsja heakskiidu saanud kokkulepe põhimõtteline edasiminek Balti elektrituru pikaajalise integratsiooni saavutamisel,“ kommenteeris Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi. „Märgatavalt suurenenud ja mitmekesistunud riskimaandamisvõimalused annavad Balti elektrimüüjatele võimaluse pakkuda senisest atraktiivsemaid lahendusi ka lõpptarbijatele,“ lisas ta.

Järgmisel aastal saavad turuosalised riskimaandamisinstrumente (limiteeritud PTR) osta nii aasta, kvartalite kui kuude lõikes.

Järgmise aasta igaks tunniks paneb Eleringi oksjonikorraldajana müüki limiteeritud PTR-e 200 megavati (MW) ulatuses. Oksjon on kavas läbi viia 13. novembril. Kvartaalsete riskimaandamisinstrumentide mahuks on kavandatud 65-100 MW ja kuiste instrumentide mahuks 0-150 MW.