Dashboard!
Taavi Veskimägi

Taavi Veskimägi on Eleringi juhatuse esimees.

2003.-2005. aastani oli Taavi Veskimägi Eesti Vabariigi rahandusminister. Sellele eelnevalt oli ta riigikogu liige ja Res Publica fraktsiooni esimees. 2005.-2006. aastani täitis Taavi Veskimägi riigikogu aseesimehe kohuseid ja kuni 2007. aastani oli ta Isamaa ja Res Publica liidu kaasesimees.

Taavi Veskimäe karjäär riigiametnikuna algas 1996. aastal rahandusministeeriumis, kus ta töötas 5 aastat riigihalduse osakonna juhataja ja ministri nõunikuna.

Varasemalt on Taavi Veskimägi kuulunud veel selliste Eesti riigi enamusosalusega ettevõtete nõukogudesse nagu Eesti Post, Tallinna Sadam, Narva Elektrivõrgud ja Lennuliiklusteenindus. Hetkel on Taavi Veskimägi Eesti Kaitsetööstuse Liidu juhatuse esimees.

Alates 1998. aastast on Taavi Veskimägi praktiseerinud ka õppejõu ja juhendaja tööd Tallinna Ülikoolis avaliku halduse ja finantsjuhtimise valdkonnas.

Taavi Veskimägi kuulub ka Euroopa põhivõrguettevõtete koostööorganisatsiooni ENTSO-E juhatusse.

Peep  Soone

Peep Soone on Eleringi juhatuse liige ja finantsjuht. Energeetikavaldkonnaga on ta olnud seotud üle 20 aasta ja töötanud nii Eesti Energias kui Eleringile eelnenud Eesti Energia tütarettevõttes OÜ Põhivõrk.

2005-2010 oli Peep Soone ETSO (Euroopa Põhivõrguettevõtjate Assotsiatsiooni) juhtkomitee liige. Samuti on ta kuulunud AS Elektrikontrollikeskus ja AS ER Baltic Electrotechnics and Automation nõukogusse ning olnud AS Elektriteenused nõukogu esimees.

Peep Soone on omandanud kõrghariduse Tallinna Tehnikaülikoolis elektrisüsteemide erialal ja läbinud magistriõppe USA-s Pittsburghi Ülikoolis spetsialiseerudes finantsjuhtimisele ja rahvusvahelisele ärile.

Kalle Kilk

Kalle Kilk on Eleringi juhatuse liige ja varahaldusjuht. Energeetikavaldkonnas tegelemist alustas ta Tallinna Elektrivõrgus ja alates 1998. aastast töötas ta Eleringile eelnenud Eesti Energia tütarettevõttes OÜ Põhivõrk.

Kalle Kilk on omandanud doktorikraadi Tallinna Tehnikaülikooli energia- ja geotehnika erialal. Lisaks on ta osalenud erinevatel erialastel täiendkoolitustel nii USA-s kui Euroopa tunnustatud ülikoolides.