Dashboard!

Tallinnas kohtusid viie riigi põhivõrguettevõtete juhid

06.12.2006 11:00

Eile, 5. detsembril toimus Tallinnas BRELLi juhtkomitee korraline koosolek. Üritusel osalesid 19 delegaati viiest riigist ning kokku kaheksast energiaettevõttest.

BRELL on Valgevene, Venemaa, Eesti, Läti ja Leedu põhivõrkude koostööorganisatsioon (nimetus koosneb riikide nimede esimestest tähtedest), mis on asutatud 2001. aastal eesmärgiga koordineerida ja hõlbustada Loode-Venemaa, Valgevene ja Baltimaade elektrisüsteemidest koosneva ühendsüsteemi koostööd.

Juhtkomitee Tallinna kohtumine oli arvult neljas ja selle käigus võeti kokku BRELLi viimase aja tegevused, kinnitati valminud juhenddokumendid ning vaadati üle olukord dispetšerjuhtimisega  peale Balti riikide ühise dispetšikeskuse tegevuse lõpetamist. Muuhulgas otsustati moodustada ka töögrupp, kes töötaks ühiselt välja bilansijuhtimise põhimõtted.

Juhtkomitee kogunemise raames osalesid delegaadid ka Eesti-Soome merekaabli avamispidustustel, külastasid Estlinki avamisele pühendatud ABB seminari ja tutvusid Tallinna vanalinnaga.

Järgmine juhtkomitee istung toimub 2007. aasta mais Lätis ja selle võõrustajaks on Läti põhivõrguettevõte Augstsprieguma Tikls.