Dashboard!

Tallinna kesklinna elektrivarustus paraneb

07.10.2006 10:00

Eile, 6. oktoobril toimus Tallinnas Elektrijaama kõrgepingealajaama pidulik avamine. Sündmusel kirjutasid tööde vastuvõtmisaktile alla nii alajaama ehitaja VA Tech Elini kui tööde tellija OÜ Põhivõrgu juhid.

Tallinna Linnahalli lähistel asuva Elektrijaama alajaama renoveerimisega jõudsid lõpule Tallinna kesklinna elektrivarustuskindluse tõstmiseks tehtud tööd. Endla ja Tõnismäe alajaamade uuendamine lõpetati käesoleva aasta aprillis, maakaablite paigaldamine Endla ja Tõnismäe ning Tõnismäe ja Elektrijaama alajaamade vahele 2005. aastal.

Elektrijaama alajaama renoveerimise mahus ehitati endise Tallinna Elektrijaama hoonetekompleksi uus 110 kilovoldine sisealajaam, mis tänu moodsatele gaastäitega lülitusseadmetele on tavapärasest avatud jaotlast ligi 10 korda väiksem. Seoses pingetaseme tõusu ning uute seadmete vähese energiatarbimisega vähenevad ka elektrisüsteemi kaod.

“Alajaama lülitusseadmed ja 2 trafot paiknevad hoone sees ning need saavad toite maakaablite kaudu,” kirjeldas lõpetatud ehitustöid OÜ Põhivõrk projektijuht Jaan Luurmees. „Hoonet väljastpoolt vaadates ei saa praktiliselt arugi, et tegu on kõrgepinge alajaamaga,” kiitis ta linnakeskkonda sobilikku tehnoloogilist lahendust.

Elektrijaama alajaam paikneb endise Tallinna Elektrijaama hoonetes ning see varustab elektriga Sadama, Kalamaja ja Vanalinna piirkondi. Alajaama renoveerimise peatöövõtjaks oli Austria/Saksa firma VA Tech Elin ja projekti kogumaksumuseks 55,4 miljonit krooni.