Dashboard!

Põhivõrk võttis vastu renoveeritud Topi kõrgepingealajaama

29.09.2006 02:00

Täna, 29. septembril avati pidulikult renoveeritud Topi kõrgepingealajaam. Sündmusel kirjutasid tööde vastuvõtuaktile alla nii alajaama ehitaja ABB AS kui tööde tellija OÜ Põhivõrgu juhid.

Põhivõrgule kuuluva vana Topi alajaama asemele on ehitatud uus kaasaegsete seadmetega kaugjuhitav alajaam, mis on varasemast tunduvalt keskkonnaohutum. Projekti mahus vahetati alajaama trafod võimsamate vastu, nähti territooriumile ette ruum perspektiivsete seadmete jaoks ning loodi võimalus tulevikus vajadusel alajaama skeemi veelgi häirekindlamaks muuta.

“Tänu võimsuse tõstmisele suudame nüüd rahuldada piirkonna järjest kasvavat energiavajadust,” rääkis vastvalminud alajaamast OÜ Põhivõrk juhatuse esimees Henn Jõe. Saku ja Saue valla ning Tallinna linna piirimaile jääva alajaama teeninduspiirkonda kuuluvad hetkel suurimate tarbijatena ETK Maksimarket ja Tänassilma tehnopark. Renoveerimise käigus on mõeldud ka perspektiivsetele elamukvartalitele Tänassilma ja Jälgimäe külades ning muudele kiirelt areneva piirkonna kinnisvaraprojektidele.

Lisaks paranenud pingekvaliteedile ja elektrikatkestuste minimeerimisele tõsteti alajaama juures Pärnu maantee kohal kõrgemale 110 kilovoldise pingega liinide juhtmed. „Sellega likvideeriti Via Baltica madalaim koht, mis varem suuremõõtmeliste veoste läbisõidul probleeme põhjustas,” selgitas OÜ Põhivõrk projektijuht Peeter Kippasto. Topi alajaama uuendamise peatöövõtjaks oli ABB AS ja projekti kogumaksumuseks 35,2 miljonit krooni.