Dashboard!

On alanud registreerumine CIGRE põhja regiooni aastakonverentsile

29.01.2007 04:30

Ülemaailmse Kõrgepinge Elektrisüsteemide Nõukogu CIGRE (Conseil International des Grands Reseaux Electriques) Eesti Rahvuskomitee on sel aastal valitud organisatsiooni põhja regiooni kohtumise korraldajaks. Tallinna Tehnikaülikooli ruumides 18-20. juunil toimuv konverents keskendub elektrisüsteemide varustus- ja töökindluse teemadele.

Alates sellest nädalast on avatud konverentsile registreerumine veebilehe www.cigre.org/gb/events/RM.asp vahendusel. Konverentsil esineda soovijatelt oodatakse ettekandeid kuni 1. märtsini.

Üritusele oodatakse ligi 200 valdkonna tippspetsialisti nii Läänemere piirkonnast kui ka mujalt maailmast. Konverentsi eesmärgiks on elektroenergeetika alase teabe jagamine elektrivõrkude ja energiasüsteemide planeerijate, projekteerijate, seadmete tootjate, süsteemihaldurite ja regulaatorite ning ülikoolide, uurimislaborite ja instituutide vahel. Programmi kuulub ka külastus Estlinki merekaabli konverterjaama Harkus, mis on hetkel maailma suurim VSC-tehnoloogial põhinev alaliskõrgepinge alajaam.

CIGRE on 1921. aastal Prantsusmaal asutatud mittetulunduslik ning valitsusväline organisatsioon, mis on tänaseks saanud üheks juhtivaks ülemaailmseks tehnilise teabe arendajaks kõrgepinge tootmise ning ülekande alal. Liikmeid on organisatsioonil rohkem kui 80s riigis üle maailma.

CIGRE Eesti Rahvuskomitee moodustati 2005. aasta septembris ja sinna kuuluvad 10 elektroenergeetikaga tegelevat ettevõtet. CIGRE Eesti Rahvuskomitee juhiks on Eesti Energia tehnikadirektor Raine Pajo.

Lisainformatsioon: CIGREst - www.cigre.org

CIGRE Põhja regiooni kohtumisest - www.cigre.org/gb/events/RM.asp