Dashboard!

Moody’s tõstis Eleringi krediidireitingu tasemele A2

11.09.2015 14:43

Rahvusvaheline krediidireitinguagentuur Moody’s tõstis täna (11.09.2015) avaldatud otsusega Eleringi pikaajaliste võlakohustuste reitingut ühe astme võrra tasemele A2, reitingu väljavaade on stabiilne.

Moody’s põhjendas reitingu kergitamist Eleringi konservatiivse finants- ja riskiprofiiliga vaatamata gaasi ülekandevõrgu ostmisele.

Olukorras, kus riigile kuuluvate ettevõtete juhtimine pälvib avalikkuses palju kriitikat, on Moody’se otsus Eleringi reitingu tõstmisest märkimisväärseks tunnustuseks. „Reitinguagentuuri otsus näitab, et riigile kuuluva äriühingu juhtimist on võimalik korraldada selliste standardite järgi, mis tagavad Balti riikide äriühingute võrdluses kõrgeima reitingu, olles kõrgem näiteks ka Läti ja Leedu riigireitingutest,“ kommenteeris Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi.

Reiting A2 on vaid ühe astme võrra madalam Eesti riigi krediidireitingust A1. Senise reitingu – A3 – sai Elering Moody’selt 2011. aastal, kui ettevõte emiteeris 225 miljoni euro ulatuses eurovõlakirju. Eleringi võlakohustuste maht ulatus selle aasta juuni lõpus 380 miljoni ja omakapital 307 miljoni euroni.