Dashboard!

Moody’s kinnitas Eleringi krediidireitingu tasemel A3

20.04.2015 08:24

Rahvusvaheline krediidireitingu agentuur Moody’s kinnitas möödunud nädalal Eleringi pikaajaliste võlakohustuste reitingu tasemel A3, reitingu väljavaade on stabiilne.

Moody’s põhjendas reitingu stabiilsust eelkõige elektri- ja gaasivaldkonna kui reguleeritud äride madala äririskiga.

Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi kommenteeris krediidireitingut järgmiselt: „Moody’se antud jätkuvalt kõrge reiting näitab, et gaasivõrgu ostu äriplaan oli tugev ja sobis Eleringi senise riskiprofiiliga. Väljakutse on seada gaasi ülekandevõrgu haldamine sama selgetele ja heast ühingu juhtimise tavast lähtuvatele alustele nagu oleme seda elektrivõrgu puhul saavutanud, mille tunnustuseks on olnud kõrgeim krediidireiting äriühingute seas Baltikumis. Ettevõtte jätkuv strateegia on tegutseda 100% reguleeritud äris selge riskiprofiiliga. See võimaldab meil kaasata jätkuvalt hea hinnaga raha ka tulevaste investeeringute nagu Balticconnector või desünkroniseerimisega seonduva tarbeks.“

Reiting A3 on vaid kaks astet madalam Eesti riigi krediidireitingust A1. Eleringi krediidireiting on püsinud samal tasemel aastat 2011, kui ettevõte emiteeris 225 miljoni euro ulatuses võlakirju. Eleringi võlakohustuste maht ulatus eelmise aasta lõpul 348 miljoni euroni.