Dashboard!

Metsakombinaadi alajaama hakkab uuendama AS Siemens

06.11.2007 09:40

Eile, 5. novembril allkirjastasid OÜ Põhivõrk ja AS Siemens lepingu selle aasta juunis toimunud Metsakombinaadi alajaama põlengus kahjustada saanud Põhivõrgu seadmete taastamiseks.

“Projekti mahus hangitakse põlengus kahjustatu asemele uus jõutrafo, ehitatakse uus juhtimishoone ja sellesse paigaldatakse uued abipingesüsteemid, omatarbetrafo ning kaitse- ja juhtimisseadmed,” loetles tehtavaid töid projekti Põhivõrgu poolt juhtiv Hillar Tiidu.

Metsakombinaadi alajaama põlengu põhjustas elektrilühisele mitte reageerinud kaitseautomaatika. „Et vältida tulevikus analoogseid õnnetusjuhtumeid, hangitakse kaitseautomaatika seadmete töö kindlustamiseks lisaks veel teine seda toitev alalisvoolu keskus,“ lisas Tiidu.

Hankele laekus kokku neli pakkumist, soodsaim neist oli AS Siemens pakkumine summas 16,4 miljonit krooni. Tööde lõpetamise tähtajaks on 2008. aasta september.

Metsakombinaadi alajaam varustab elektriga Pärnu linna Ülejõe piirkonda ja on sõlmalajaamaks tööstustarbijate elektrienergiaga varustamisel. Hetkel on Metsakombinaadi alajaama toitel olevatele tarbijatele tagatud elektrivarustus teise, põlengus kahjustamata jõutrafo ja ajutisse telki rajatud välisjaotla kaudu. Osa tarbijaid on ümber ühendatud ka teiste alajaamade toitele.

4. juuni hommikul toimunud põlengus said kahjustada nii Põhivõrgule kui ka Jaotusvõrgule kuuluvad seadmed. Jaotusvõrk on oma seadmeid juba asunud taastama ning nende tööde valmimise tähtajaks on käesoleva aasta detsember.