Dashboard!

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Parts tutvus avariireservelektrijaama ehitusega

04.09.2012 16:30

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts tutvus teisipäeval Eleringi rajatava avariireservelektrijaama ehitustöödega Kiisal.

Partsi visiidi eesmärk oli saada ülevaade avariireservelektrijaama ehitustööde käigust ja leida kinnitust tööde plaanipärasele kulgemisele tagamaks Eesti valmisolek elektrisüsteemi avariideks alates 2013. aasta märtsist. „Ehitatav elektrijaam saab olema järgmisel 40 aastal Eesti elektrisüsteemi nurgakivi tagamaks tarbijate elektriga varustatus igas olukorras,“ märkis Parts.

Kiisa avariireservelektrijaama esimese etapi 12 mootori ja generaatori komplektist on kuus paigaldatud ja ülejäänud kuus komplekti saabuvad Kiisale selle nädala lõpus ja järgmise alguses. Ajakava kohaselt peaks jaama esimese etapi seadmete installatsioon lõppema veel sellel aastal ning jaama testid algavad kava järgi kohe järgmise aasta alguses.

Hetkel on jaama esimene mootorihoone saamas lõplikku ilmet ja teise etapi hoonest on valmis põhikonstruktsioonid. Valmis on ka jaama kütusemahutid ja lähiajal algavad nende testid.

Järgmise aasta märtsis valmiva Kiisa avariireservjaama esimese etapi võimsus on 110 megavatti. Teine osa jaamast, mis koosneb 15 mootorist koguvõimsusega 140 megavatti, alustab tööd 2014. aasta septembris.

Jaama rajamise peatöövõtja on Wärtsilä Finland Oy ja projekt läheb maksma 134 miljonit eurot.

Avariireservelektrijaam ei osale turul ja käivitatakse üksnes avariide korral elektrisüsteemis. Viimastel aastatel on avariireserve kasutatud ligikaudu 200 tunnil aastas.