Dashboard!

Leping elektri ostmiseks on sõlmitud 27 protsendil tarbimiskohtadest

04.12.2012 13:20

Eleringi hallatavasse Andmelattu jõudnud andmete põhjal on teisipäeva hommikuse seisuga sõlmitud leping elektri ostmiseks 188 515 tarbimiskoha kohta ehk avaneval elektriturul on elektrileping olemas 26,8 protsendil kõikidest tarbimiskohtadest.

Lepingute sõlmimine on viimastel päevadel oluliselt kiirenenud. Veel reedel oli uus leping elektri ostmiseks sõlmitud 18,8 protsendil tarbimiskohtadest.

„Klientide aktiivsus lepingute sõlmimisel on olnud kõrge ja turg on läinud käima. Turu avamise info on inimesteni jõudnud. Lähiriikide statistika näitab, et esimestel aastatel valisid ja sõlmisid uue müüjaga lepinguid avatud turul vaid mõni protsent kõikidest tarbijatest. Oleme juba enne turu avamist saavutanud sama taseme ning ilmselt kasvab elektrimüüja valijate ja vahetajate arv lähikuudel veelgi jõudsamalt," kommenteeris Eleringi juht Taavi Veskimägi ning lisas, et vaatamata kõrgele aktiivsusele on konkurentsituru arenguks vaja uute elektrimüüjate osakaalu kasvu. "Et elektriturg muutuks tõeliselt tarbijaturuks, peab suurenema nii pakkujate, kuid eelkõige erinevalt hinnastatud elektripakettide hulk.“

Andmelattu on praeguse seisuga kantud üle 703 000 tarbimiskoha.