Dashboard!

Elering langetab aprillist võrgutasu

17.12.2013 12:42

Konkurentsiamet kinnitas teisipäeval Eleringi ülekandeteenuse uued võrgutasud, mis on praegu kehtivatest keskmiselt 7,8 protsenti madalamad.

Uued võrgutasud rakenduvad alates 2014. aasta 1. aprillist ja väljenduvad kõigi eelduste kohaselt ka võrgutasu vähenemise näol tarbijate elektriarvetel.

Tasude languse tarbijatele tagab Eleringi poolt teenitud Eesti-Läti ülekandevõimuse oksjoni tulu, mis tasakaalustab Eleringi suurinvesteeringutest nagu EstLink 1 ja 2 ning avariireservelektrijaam lähtuva surve võrgutasude kasvule.

„Ülekandevõimsuse oksjonitulu on eelkõige mõeldud piiriülese ühendusvõimsuse tõstmiseks, kuid kuna Eesti-Läti kolmanda ühenduse ehitus on hetkel ettevalmistavas etapis, siis jagame tarbijale teenitud tulu läbi madalamate võrgutasude tagasi, et kümnendi lõpus võrgutasu põhiselt Eesti-Läti kolmas liin välja ehitada. See on meie kohustus, et elektrikaubanduse füüsilised piirangud Eesti ja Läti vahel likvideerida,“ kommenteeris Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi.

„Samas ei ole ülekoormustulu midagi sellist, millega saaks ja tohiks kindlasti arvestada. Pole selge, millises mahus laekub oksjonitulu 2014. aastal ning seega ei saa eeldada, et ka järgnevatel aastatel ülekandeteenus samale tuluallikale tuginedes odavneks. Sel aastal on aga Eesti tarbijad Eesti-Läti piiri oksjonitulust võitnud, mis kajastub võrgutasu vähenemise näol elektriarvetel,“ märkis Veskimägi.